Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Prečo je dôležité, aby sa Slovensko stalo nezávislým štátom a vystúpilo zo zločineckej organizácie NATO?

Prečo je dôležité, aby sa Slovensko stalo nezávislým štátom a vystúpilo zo zločineckej organizácie NATO?

Po roku 1989 bola definitívne rozpustená Varšavská zmluva – vojenský pakt pod vedením Sovietskeho zväzu. Rovnako sa logicky očakávalo, že zanikne aj Severoatlantická aliancia (NATO) pod hegemóniou Spojených štátov amerických. NATO sa však nielenže nerozpadlo, ale v priebehu 30 rokov sa rozšírilo o ďalších 14 štátov bývalého – najmä Východného bloku, vrátane Slovenska.

Slovenská republika sa vstupom do NATO vojensky aj politicky podriadila Spojeným štátom americkým. V činnosti NATO o všetkých zásadných otázkach rozhoduje vláda USA. Slovensko sa tak stalo spolupáchateľom amerických zločinov a imperiálnej politiky. Pod rúškom boja za demokraciu a ľudské práva armády členských štátov NATO na čele s USA zničili viaceré nezávislé štáty.

Najkrikľavejším príkladom vojenskej agresie a zločineckej politiky NATO pod vedením USA bolo bombardovanie Juhoslávie v roku 1999. Pri tomto útoku NATO pošliapalo medzinárodné právo a vojensky podporilo islamských teroristov, mafiánov a kriminálnikov v ich iredentistickom boji proti kresťanským Srbom. V slovanskej Juhoslávii, kde žije aj početná slovenská menšina, NATO zavraždilo viac ako 5 000 civilistov, z toho 1 200 detí! Zničilo 430 škôl, 125 tovární, 77 mostov, 44 TV vysielačov, 110 nemocníc, 365 kultúrnych pamiatok a dokonca 60 kresťanských kostolov!

Podobne si NATO počínalo aj v ďalších suverénnych štátoch – v Afganistane, Iraku či Líbyi. V mnohých ďalších krajinách stáli agenti USA a NATO za vojenskými prevratmi a občianskymi revolúciami, napríklad v Sýrii či na Ukrajine. Všetky tieto krajiny boli rozvrátené len preto, že sa odmietali podriadiť americkej predstave o fungovaní sveta, alebo disponovali veľkým nerastným bohatstvom, ktorého sa chceli USA zmocniť.

Expanzívna politika NATO pokračuje aj dnes, keď sa NATO čoraz viac tlačí k Rusku, podniká rôzne provokačné vojenské akcie pri ruských hraniciach, rozširuje sa stále o ďalšie a ďalšie členské štáty a buduje vojenské – najmä americké základne po celom svete.

Slovenská republika musí každý rok prispievať do rozpočtu NATO sumou viac ako 50 miliónov eur. Pritom samotná slovenská armáda je v troskách. Namiesto armády máme Ozbrojené sily Slovenskej republiky, tvorené žoldniermi. Naši vojaci dnes nebránia Slovensko, ale bojujú za cudzie záujmy na okupačných zahraničných misiách v krajinách, ktoré Slovensku nijako neublížili. Obyvatelia Slovenska sa tak stali potenciálnym terčom medzinárodného terorizmu.

Dúfať v ochranu NATO je pritom naivné. NATO nás nedokáže ochrániť ani pred prílivom nelegálnych imigrantov, nieto ešte pred útokom skutočnej armády. História nám už viackrát ukázala, že spoliehať sa na zahraničných spojencov sa nevypláca.

Ľudová strana Naše Slovensko preto presadzuje vystúpenie Slovenskej republiky zo zločineckej organizácie NATO a vyhlásenie neutrality podobne, ako ju majú Rakúsko, Švajčiarsko, Švédsko, Fínsko či Írsko.

Preto Ľudová strana Naše Slovensko iniciovala petíciu, ktorou žiadame prezidenta Slovenskej republiky, aby vyhlásil referendum s nasledovnou otázkou: Ste za vystúpenie Slovenskej republiky z NATO?

Podpísanú petíciu môžete zasielať na adresu:

Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko
Nový svet 63
974 01 Banská Bystrica

alebo na adresy členov petičného výboru nachádzajúce sa na petičnom hárku.