Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Kto sme a čo chceme

Kto sme a čo chceme

Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko je politická strana, ktorej hlavný cieľom je vybudovanie hrdého, samostatného a bezpečného štátu, ktorý odstráni sociálnu nespravodlivosť, závislosť na zahraničných korporáciách a vládu oligarchie. ĽS Naše Slovensko bola založená v roku 2010 Marianom Kotlebom priamo na požiadavku zúfalých ľudí a bez akéhokoľvek vplyvu finančných skupín.

V roku 1993 sa Slovensko konečne znovu vydalo na cestu samostatnosti a nezávislosti. Bývalý režim zanechal na Slovensku takmer nulový dlh, zdravotníctvo a školstvo na výbornej medzinárodnej úrovni a obrovské množstvo štátnych podnikov a závodov, ktoré nám závideli aj na západe. K moci sa však dostali nenásytní oligarchovia a mafiáni, ktorí začali Slovensko postupne po všetkých stránkach likvidovať.

Množstvo ľudí dnes žije na prahu svojich možností, štát chráni asociálov pred slušnými občanmi, po kultúrnej stránke sa stále viac pretláča dekadencia zo západu a všetko, na čo sme boli kedysi hrdí, zostalo dnes už iba v našich spomienkach.

Práve pre tieto dôvody videl Marian Kotleba, že Slovensko potrebuje novú stranu. Stranu založenú úprimnými ľuďmi, bez žiadnych vplyvov, záväzkov a s jasnou víziou. A tak vznikla Ľudová strana Naše Slovensko na troch pilieroch – kresťanskom, národnom a sociálnom.

Po viac ako 10 rokoch svojej existencie sa naša strana dokázala etablovať na slovenskej politickej scéne. Vybudovali sme pevné štruktúry s tisíckami členov. Dennodenne pracujeme v regiónoch a pomáhame ľuďom v núdzi, na čo sme vynaložili už stovky tisíc eur.

Medzi naše základné ciele patrí:

  • udržiavať a prehlbovať charakter právneho a spravodlivého štátu,
  • budovať a prehlbovať skutočne sociálne, trhové a ekologicky orientované hospodárstvo, založené na súkromnom vlastníctve a podpore širokej podnikateľskej vrstvy,
  • zabezpečiť sociálne istoty obyvateľstva,
  • udržiavať a prehlbovať trvalo slobodnú a zdravú spoločnosť, vrátane bezpečnostných istôt,
  • v duchu spoločenských zásad a kresťanských tradícií sa stavať proti všetkým formám násilia a nespravodlivosti,
  • s ohľadom na budúce generácie presadzovať udržateľný život na Zemi,
  • zabezpečiť prístup ku vzdelaniu všetkým, ktorí majú na to schopnosti a prejavia záujem,
  • presadzovať záujmy tradičných rodín,
  • k politickým aktivitám zoskupovať všetky demokraticky zmýšľajúce sily, ktoré podporujú program ĽS Naše Slovensko.