Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Pridáme slušným rodinám aj dôchodcom! Asociálom bude stačiť menej a cudzincom nedáme vôbec nič

Pridáme slušným rodinám aj dôchodcom! Asociálom bude stačiť menej a cudzincom nedáme vôbec nič

Ministerstvo sociálnych vecí, práce a rodiny musí začať opäť slúžiť tomu, na čo je zriadené. Spravodlivo rozdeľovať sociálnu podporu a zároveň sa starať o čo najvyššiu mieru zamestnanosti.

Program Kotlebovcov je aj v týchto dvoch citlivých oblastiach jasný a doslova hmatateľný:

1. Dáme viac slušným rodinám aj všetkým poctivým dôchodcom!

Sociálny systém nastavíme tak, aby mladé rodiny doslova chceli mať deti a tehotné dievčatá a ženy ani len neuvažovali nad tým, že by šli na potrat. Zjednotíme pravidlá pre dosiahnutie materskej dávky a príspevku pri narodení dieťaťa. Na priznanie materskej a príspevku pri narodení dieťaťa matke, bude stačiť, aby bol zamestnaný aspoň jeden z rodičov. To znamená, že ak aj maminka nárok nespĺňa (je to napríklad študentka), tak stačí, ak otec dieťaťa bude zamestnaný a maminka materskú aj príspevok pri narodení dieťaťa dostane. Samozrejme, asociáli, z ktorých nepracuje ani jeden rodič, materskú ani príspevok pri narodení dieťaťa nedostanú.

2. Zákonník práce upravíme v prospech matiek s maloletými deťmi.

Podpora rodín aj slobodných matiek s maloletými deťmi bude zakotvená priamo v zákone tak, aby viac zamestnávatelia nemohli s týmito mamičkami manipulovať. Hlavným cieľom rodiny a zvlášť matiek je plnohodnotne sa starať o deti a nie otročiť podľa predstáv zamestnávateľa. Na druhej strane zamestnávatelia, zamestnávajúce mamičky sa maloletými deťmi, budú mať nárok na zamestnávateľské benefity zo strany štátu.

3. Vo všetkých sociálnych otázkach uprednostníme občanov SR pred akýmikoľvek cudzincami.

Sociálny systém je tvorený z príspevkov občanov Slovenskej republiky a je určený na ich podporu. Nevidíme ani najmenší dôvod na to, aby akékoľvek benefity a podporu z tohto systému mali na Slovensku čerpať cudzinci. Cudzincov vnímame a vítame len ako súčasť turistického ruchu.

4. Dlhodobo nezamestnaným dáme prácu namiesto dávok!

Ministerstvo sociálnych vecí, práce a rodiny má povinnosť starať sa o zamestnanie pre dlhodobo nezamestnaných ľudí. Toto sa týka aj osadníkov a rôznych skupín asociálov, ktorí sú vďaka súčasnej sociálnej politike štátu naučení chodiť si po svoj príjem každý mesiac na poštu. Toto skončí! Dlhodobo nezamestnaných ľudí zamestnáme v poľnohospodárstve, pri oprave cestnej a železničnej infraštruktúry, aj pri rekonštrukcii národných kultúrnych pamiatok. Namiesto sociálnych dávok dostanú prácu a za ňu plnohodnotnú mzdu! Každý jeden nezamestnaný, ktorý začne pracovať, hoci aj za minimálnu mzdu, prestane sociálny systém zaťažovať, naopak, začne doňho prispievať platením daní a odvodov. Každý jeden takýto pracovník sa zmení zo záťaže pre sociálny systém na prínos pre spoločnosť. Okrem priamych pozitívnych dopadov na štátny rozpočet takáto pracovná terapia zabezpečí aj pozitívne dopady sociálneho charakteru a rozvoj vo všetkých dotknutých oblastiach (opravené cesty, zrekonštruované hrady, zvýšená potravinová sebestačnosť, pozitívny príklad pre mládež a celé svoje okolie).

Riešenie zneužívania sociálneho systému a problémov s dlhodobo nezamestnanými existuje. My máme odvahu o ňom nielen hovoriť a písať, ale ho aj realizovať.

Na zmenu systému stačí, aby ste tú odvahu koncom septembra našli aj vy. Nedajte sa viac klamať médiami a všetkými štandardnými politikmi, pretože oni vás už x-krát oklamali a x-krát zlyhali.

Voľte číslo 21! Voľte Kotlebovcov a zmena (sociálneho) systému sa začne!