Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Vyhlásenie Mariana Kotlebu k hlasovaniu o väzbe pre Roberta Fica

Vyhlásenie Mariana Kotlebu k hlasovaniu o väzbe pre Roberta Fica

Dnes začína rokovanie parlamentu o vydaní Roberta Fica na väzobné trestné stíhanie, tzn. v podstate do väzby.

My máme stále v živej pamäti kam Ficove vlády Slovensko zatiahli. Pod každou ďalšou vládou Smeru na Slovensku silneli liberálne a globalistické trendy. Slovensko pod vládou Smeru opúšťalo tradičné národné a kresťanské hodnoty a menilo sa na beztvarú krajinu ovládanú zahraničnými korporáciami a oligarchami, ktorí zbohatli na kšeftoch s vládou a okrádaní národa. Súčasná fašistická vláda je vyústením tejto dlhoročnej nezodpovednej smeráckej politiky, ktorá ľudí doviedla až do takého zúfalstva, že boli ochotní a schopní voliť Matoviča a ľudí okolo neho.

Liberálnu vládu sme tu však už mali aj za Fica. V roku 2016 si Smer mohol vybrať, či sa vyberie cestou národného obrodenia v podobe vlády s Ľudovou stranou Naše Slovensko, alebo cestou ďalšieho likvidovania všetkých atribútov slovenskej štátnosti a ďalšieho podriaďovania sa diktátu Európskej únie v podobe vlády so stranou Most-Híd. Ako si veľmi dobre pamätáme, vybral si liberálov a globalistov z Mostu-Híd. A tak aj posledná smerácka vláda vyzerala. Celé zle.

Taktiež máme v pamäti, ako sa Smer zachoval, keď som v roku 2013 porazil vo voľbách do VÚC ich kandidáta europoslanca Vladimíra Maňku a získal som tak funkciu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Smerácki krajskí poslanci robili všetko, čo mohli, aby prekazili každú moju aktivitu alebo nápad. Sabotovali a bojkotovali moju prácu, svojvoľne menili rozpočet a ako predsedu sa ma snažili úplne izolovať a odobrať mi čo najviac kompetencií. Keď ani to nestačilo, zasiahla samotná vláda pod vedením Roberta Fica a zmenila zákonník práce tak, aby mi znemožnila pokračovať v programe Krompáče a lopaty, s ktorým sme dokázali zamestnávať dlhodobo nezamestnaných a ktorý mal v Banskobystrickom kraji medzi obyvateľmi obrovskú podporu.

Navyše v rozpore so zákonom Banskobystrickému kraju smerácka vláda odobrala možnosť čerpať eurofondy.

Napriek všetkým týmto podrazom som dokázal kraj rozvíjať a významne oddlžiť. Preto Smer nenechal nič na náhodu a v krajských voľbách v roku 2017 spolu so všetkými vtedajšími parlamentnými stranami, tzn. aj s OĽaNO, SaS a Most-Híd, teda čistými liberálmi a globalistami, podporil v krajských voľbách za predsedu BBSK kandidáta Luntera. Všetko s jediným cieľom – len aby Kotleba funkciu predsedu BBSK neobhájil. Ich posadnutosť mojou osobou bola tak obrovská, že kvôli zvýšeniu šance na moju porážku zmenili zákon o krajských voľbách tak, aby sa voľby zmenili z dvojkolových na jednokolové. To v konečnom dôsledku postihlo aj samotný Smer, ktorý vo voľbách v roku 2017 stratil až štyroch županov zo šiestich. Tak veľmi som im ja aj celá Ľudová strana Naše Slovensko vadili, že obetovali svojich vlastných županov, len aby nám zabránili v ďalšom úspechu.

Po vstupe ĽS Naše Slovensko do parlamentu v roku 2016 smerácka nenávisť voči nám nenechala na seba dlho čakať. Ficov spolužiak, generálny prokurátor Jaromír Čižnár, podal na základe vymyslených a liberálnymi médiami pretláčaných argumentov žalobu na rozpustenie Ľudovej strany Naše Slovensko na Najvyššom súde. Priam do poslednej chvíle u sudcov Najvyššieho súdu za rozpustenie našej strany loboval vtedajší minister spravodlivosti za Most-Híd Gábor Gál.

Toľko stručne ku vzťahu Smeru k Ľudovej strane Naše Slovensko.

A teraz k predmetnej žiadosti o vydanie Roberta Fica do väzby.

Začnem tým, čím som ukončil predchádzajúcu časť. Gábor Gál totiž nebol vo Ficovej vláde len ministrom spravodlivosti. Gábor Gál je aj veľmi zaujímavým spôsobom spomínaný v predmetnom uznesení o stíhaní Fica a Kaliňáka, takže jeho lobovanie u sudcov Najvyššieho súdu bolo zjavne s požehnaním vedenia Smeru.

Toto 108-stranové uznesenie som si úplne celé podrobne prečítal a vyplývajú z neho viaceré zaujímavé skutočnosti. Okrem iného z neho vyplýva aj to, že Robert Fico si ani v tom čase vôbec neuvedomoval, aký zhubný vplyv na spoločnosť majú globalistami ovládané mimovládky a akým veľkým nebezpečím pre národ a tradičné slovenské hodnoty môžu byť liberálmi ovládané médiá. Neuvedomoval si to, nechcel si to priznať, alebo to vôbec nechápal, alebo mu to bolo jedno.

V každom prípade, 108-stranové uznesenie vypovedá aj o tom, že ide v podstate o osobný spor medzi Ficom, Kiskom a Matovičom. Uznesenie tiež ukazuje obrovský záujem polície za každú cenu začať trestné stíhanie. Pravá tvár pozadia tejto celej kauzy je však taká, že Kiska aj Matovič neboli žiadni dobrí anjeli ani neviniatka. Ficovci sa snažili ich prešľapy využiť na to, aby ich politicky a možno aj trestnoprávne dostali. Po voľbách sa karta obrátila a Fico s Matovičom si vymenili úlohy. To je celé. Nič viac, nič menej.

Sám som si za vládnutia Fica, Kaliňáka a krajského policajného riaditeľa Slobodníka zažil mnohé noci v cele policajného zaistenia, domové prehliadky, aj zásahy kukláčov. Sám som si za ich vlády zažil na vode postavené trestné stíhania a pokusy o verejnú diskreditáciu. Za vlády Fica som zažil vyhodenie z učiteľského miesta len za svoje politické názory. Paradoxne to bolo vtedy, keď ministerstvo školstva ovládal nominant SNS. Nakoniec, bolo to za vlády Roberta Fica, keď ma obvinili a začali trestne stíhať za rozdávanie peňazí chudobným slušným rodinám. A bol to poslanec Smeru Hambálek, ktorý na Mandátovom a imunitnom výbore NR SR tento utorok hlasoval za to, aby mi môj mandát poslanca, zvoleného viac ako 170-tisíc voličmi, odobrali.

Celý môj politický život sa snažím poctivo a zo všetkých síl napĺňať odkaz Andreja Hlinku: Za Boha a za národ! A kresťanská viera nás učí, že akákoľvek pomsta, aj politická, v živote kresťana nemá miesto. 20 rokov v politike presadzujeme okrem národných a kresťanských hodnôt aj to, aby zákon a právo platili pre všetkých rovnako.

Preto napriek všetkému vyššie uvedenému, čo som si so Smerom zažil, musím otvorene povedať, že predmetné 108-stranové uznesenie o stíhaní Fica a Kaliňáka je naozaj slabé, nekonkrétne a v niektorých častiach až detinské. Vyšetrovateľ sa pri žiadosti o väzobné stíhanie nemôže opierať o uznesenie, v ktorom hovorí, že svedkovia uviedli, že sa niekde niečo šuškalo.

A preto, že ja osobne ani Ľudová strana Naše Slovensko nežijeme pre politickú pomstu, tak na tomto mieste musím konštatovať, že keďže z predmetného 108-stranového uznesenia o stíhaní Fica a Kaliňáka nevyplývajú žiadne konkrétne dôvody na ich väzobné stíhanie, tak poslanecký klub ĽS Naše Slovensko v parlamente za vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie hlasovať nebude.

PS: Ostáva pre mňa veľkou otázkou, že ak Roberta Kaliňáka dali do väzby a o väzbu pre Roberta Fica sa snažia, tak prečo nie je stíhaný aj poslanec Hlasu Erik Tomáš, ktorého činnosť v opisovanom zoskupení je v predmetnom 108-stranovom uznesení veľmi zaujímavo spomínaná.

PS2: V parlamente sa verejne hovorí o tom, že pri hlasovaní sa zdrží celý klub Sme rodina. Parlamentná matematika nepustí a ak to takto bude, Robert Fico do väzby nepôjde.